WE WISH YOU GOOD WORK - GRUPA ATERIMA

12 miesięcy z głową, czyli 2018 rok w Grupie ATERIMA

W ubiegłym roku nie straciliśmy głowy – daliśmy radę i wycisnęliśmy z tych 365 dni to, co najlepsze :) Jak wyglądał rok 2018 w Grupie ATERIMA? Sprawdźcie nasze podsumowanie z najważniejszymi momentami roku!

Styczeń

Nowy rok to nowe wyzwania i możliwości. Dlatego też pełni energii zaczęliśmy rok 2018 poszukiwaniem ludzi z GŁOWĄ! Zresztą szukamy ich na okrągło – sprawdź nasze oferty pracy: www.praca.grupaaterima.pl

Luty

W lutym wystartowaliśmy z nowym cyklem porad #łebskiKANDYDAT. Doświadczone rekruterki Grupy ATERIMA podpowiadają m.in.:

  • Jak „ograć” w rozmowie z rekruterem przerwę w CV?
  • Czy wpisywać w CV prace dorywcze?

Wszystkie rady znajdziecie na naszej stronie.

Marzec

W marcu byliśmy obecni na dwóch ważnych wydarzeniach! Stoisko Grupy ATERIMA mogliście odwiedzić podczas festiwalu pracy JOBICON oraz na krakowskich Dniach Kariery

Wszystkie osoby, które odwiedziły nas podczas targów miały okazję porozmawiać z naszymi ekspertami: dr Anną Dolot – Ekspertem HR w ATERIMA HR oraz Joanną Bubełą – Partnerem HR w ATERIMA HR i laureatką nagrody „Recruitment Consultant of the Year”. 

Poza tym, podczas targów towarzyszyła nam zaprzyjaźniona drużyna futbolu amerykańskiego Kraków Football Kings – w Grupie ATERIMA stawiamy przecież na grę zespołową! ;)

Kwiecień

Kwiecień 2018 upłynął pod hasłem „raport”. Siódmy rok z rzędu pojawiliśmy się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, czyli największym w kraju przeglądzie społecznie odpowiedzialnych działań biznesu. Opisane zostały w nim cztery praktyki Grupy ATERIMA. :) Jakie? Między innymi nasz wolontariat pracowniczy na rzecz seniorów z demencją i projekt Bezpieczna praca za granicą.

Drugi raport to Pokolenie Z w ocenie pracodawców” autorstwa dr Anny Dolot, czyli naszego Eksperta HR. W raporcie można znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak:

• Jakie są korzyści ze współpracy z osobami urodzonymi po 1990 roku, a jakie wyzwania? 

• Czy jest to lojalna grupa i czy ich przełożeni są gotowi na współpracę z nowym pokoleniem?

Więcej informacji oraz pełny raport można znaleźć TUTAJ

Maj 

Zależało nam, by poznać zdanie pracowników na temat pracy w Polsce z ATERIMA. Właśnie dlatego w maju poprosiliśmy ich o udział w badaniu satysfakcji. Wyniki bardzo nas ucieszyły – aż 86% naszych pracowników poleciłoby innym pracę z nami! 

15 maja po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Opiekuna Osoby Starszej, który został zainicjowany przez ATERIMA MED. Głównym celem tego święta jest docenienie opiekunów oraz poruszanie ważnych tematów, takich jak problem wypalenia zawodowego.

Czerwiec

Po ankiecie przeprowadzonej wśród pracowników ATERIMA przyszedł czas na kolejne badanie satysfakcji, tym razem Opiekunów zatrudnionych w ATERIMA MED. Nas pracownicy ocenili nas bardzo wysoko – aż 84% naszych Opiekunów poleciłoby pracę w ATERIMA MED swojej rodzinie lub bliskim. Poza tym, w czerwcu Grupa ATERIMA po raz szósty jako partner strategiczny wzięła udział w Gali Partnerów AIESEC

Lipiec 

Na początku lipca w Grupie ATERIMA rozpoczął się wakacyjny program stażowy dla studentów w Dziale Niemieckim. Do naszego zespołu dołączyły nowe stażystki.

W słoneczną lipcową środę uczestnicy wolontariatu pracowniczego ATERIMA MED wzięli udział w pikniku podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie. 

Sierpień

W sierpniu na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku mogliście przeczytać i obserwacje z pierwszych dni pracy w Grupie ATERIMA. Wszystko za sprawą nowego cyklu „Pamiętnik nowego pracownika”, w którym Paulina Schab – świeżo zatrudniona Specjalistka ds. HR, podzieliła się swoimi obserwacjami na temat nowej pracy i wszystkiego co z nią związane :)

Wrzesień

Grupa ATERIMA już czwarty raz pojawiła się na starcie (i na mecie!) charytatywnego biegu Kraków Business Run

Poza tym, we wrześniu na naszym Facebooku odbyła się pierwsza transmisja LIVE pt. „Jak z głową odpowiadać na trudne pytania rekrutacyjne?”. Podczas transmisji nasz Ekspert HR, dr Anna Dolot opowiedziała, jak najlepiej wybrnąć z trudnych lub kłopotliwych pytań zadawanych przez rekrutera. 

Październik

W październiku zameldowaliśmy się na kolejnych targach pracy – tym razem nasze stoisko można było odwiedzić podczas Kraków ABSOLVENT Talent Days. Podczas targów kandydaci mogli m.in. rozwiązać test autorstwa dr Anny Dolot i dowiedzieć się w jakich branżach mają największe szanse na sukces zawodowy. 

Listopad

Nagraliśmy dla Was – i to prawie godzina po godzinie, jak pracujemy! Zobaczcie krótki film, który pozwoli Wam zajrzeć do samego serca Grupy ATERIMA, czyli naszego krakowskiego biura. :)

Grudzień

Udzieliła nam się świąteczna atmosfera, więc w grudniu postanowiliśmy zaangażować się w zbiórkę zainicjowaną przez pracowników Grupy ATERIMA na rzecz Szlachetnej Paczki

W tym roku Mikołajki w Grupie ATERIMA postanowiliśmy obchodzić zdrowo, że ho, ho, ho ;) Wszyscy pracownicy mogli skorzystać z porad dwóch najlepszych pielęgniarek na świecie – oczywiście w świątecznej atmosferze! Tego dnia każdy mógł zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziom cukru lub zanalizować strukturę swojego ciała :)

Jak co roku w połowie grudnia spotykaliśmy się na Christmas Party Grupy ATERIMA! Dla odmiany w 2018 roku motywem przewodnim imprezy były... przebrania z głową! Wiele z nich możecie zobaczyć w krótkiej filmowej relacji.

 

Rok 2018 to także wiele rozmów z kandydatami np. podczas Dyżuru rekrutera na Facebooku, wyzwania sportowe naszych pracowników, mnóstwo wypitych litrów kawy, wiele udanych spotkań rekrutacyjnych, a przede wszystkim 177 uśmiechniętych ludzi z głową, którzy wiedzą, że ich praca ma sens! 

Po takim roku dajemy głowę, że rok 2019 będzie równie udany! A może nawet lepszy? :) Dziękujemy, że jesteście z nami! 

Dominika Apostel Specjalista ds. Komunikacji

< wstecz