365 dni w Grupie ATERIMA

aktualności

Początek nowego roku to dla wielu osób czas podsumowań, refleksji i… postanowień noworocznych! Rok 2017 w Grupie ATERIMA to 365 intensywnych dni pełnych możliwości, wyzwań, sukcesów i pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że rok 2018 będzie co najmniej równie udany! Poniższe podsumowanie to zbiór najważniejszych momentów ubiegłego roku – sprawdźcie koniecznie 🙂

G jak giełdy i targi pracy, na których pojawiliśmy się w tym roku! Nasze stoisko mogliście odwiedzić podczas krakowskich Dni Kariery oraz Absolvent Talent Days. Wszyscy uczestnicy targów i giełd pracy mogli zapoznać się z naszymi ofertami oraz wziąć udział w konsultacjach z naszymi ekspertami, którzy doradzali, jak znaleźć dobrą pracę i z głową rozwijać swoją karierę zawodową.

R jak Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji zostały wyróżnione i opisane działania CSR Grupy ATERIMA – Bezpieczna praca za granicą oraz bezpłatny kurs języka niemieckiego z dźwiękiem. Raport, który jest najważniejszą z publikacji wydawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu można zobaczyć TUTAJ

U jak umiejętności, które stale rozwijamy podczas licznych szkoleń, m.in. z profesjonalnej obsługi klienta, prowadzenia komunikacji biznesowej w języku niemieckim, prawa pracy, a także z tematyki związanej z chorobami otępiennymi. Pracownicy Grupy ATERIMA w roku 2017 mogli również dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie, a także uzupełnić swoją wiedzę z savoir vivre’u w biznesie podczas cyklu autorskich szkoleń Działu HR o nazwie „Brunche z HR”.

P jak Perły HR, czyli najważniejszy w Polsce konkurs honorujący osoby pracujące w agencjach zatrudnienia i działach HR. W 2017 roku pierwsze miejsce w kategorii „Consultant of the Year” zdobyła Joanna Bubeła, nasz Partner HR, która od 2015 roku kieruje i koordynuje pracą ATERIMA HR jako szef działu rekrutacji specjalistycznych.

A jak Alfabet (zawodowy!) Pokolenia Z, czyli grupy pracowników urodzonych po 1990 roku. Raport „Zawodowy alfabet pokolenia Z” autorstwa Eksperta ATERIMA HR, dr Anny Dolot odpowiada m.in. na pytania, co w pracy jest ważne dla młodego pokolenia oraz jakie są motywacje i preferencje tej grupy. Cały raport zobaczyć można TUTAJ.

 

A jak “akcja!” czyli mnóstwo nowych filmów zrealizowanych na potrzeby brandów Grupy ATERIMA. Były to m.in.:

  • 23 filmy interaktywne ATERIMA MED, 
  • film o pracy we Francji z ATERIMA,
  • świąteczny film z naszego wolontariatu pracowniczego.

T jak team z głową, bo gra zespołowa jest dla nas bardzo ważna. Nie tylko w rekrutacji, ale także na boisku. Przekonaliśmy się o tym dzięki współpracy ATERIMY HR z Kraków Football Kings – krakowską drużyną futbolu amerykańskiego. ATERIMA HR wspiera rozwój zawodowy graczy Kraków Football Kings i doradztwo naszych ekspertów w kwestiach związanych z budowaniem własnej kariery zawodowej.

E jak eksperyment. Jaki? W słusznej sprawie! Po raz kolejny postanowiliśmy sprawdzić czujność Polaków szukających pracy za granicą! Jak? W bardzo prosty sposób – umieszczając fałszywe ogłoszenie o pracę, zamieszczone w internecie przez tajemniczego Zbigniewa. Więcej o akcji i jej wynikach przeczytacie TUTAJ.

R jak “Run, Forrest, run”! Już po raz trzeci wzięliśmy udział w Kraków Business Run – charytatywnym biegu sztafetowym. Nasze dwa dzielne zespoły o łebskich nazwach – „Odlotowe Głowy” i „Szybkie Głowice” – pokonały trasę w okolicach Bulwarów Wiślanych i dobiegły do mety ze świetnym czasem! 

I jak integracja! W Grupie ATERIMA nie tylko pracujemy, ale także bawimy się i integrujemy, np. podczas corocznego zjazdu Grupy ATERIMA (który odbył się już po raz szósty) oraz Christmas Party.

M jak Mikołajki w szczytnym celu! W tym roku nasze biuro zamieniło się w pracownię św. Mikołaja, w której pracownicy Grupy ATERIMA wykonali świąteczne kartki. Każda kartka oznacza wsparcie finansowe dla zaprzyjaźnionego ośrodka dla seniorów z demencją i chorobą Alzheimera. Podopiecznych ośrodka nasi pracownicy wspierają w aktywizacji w ramach cyklicznego wolontariatu „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”.

A jak AIESEC! Grupa ATERIMA już po raz piąty jako partner strategiczny wzięła udział w Gali Partnerów AIESEC – największej studenckiej organizacji na świecie. W jej trakcie otrzymaliśmy nagrodę za wkład w organizację Dni Kariery 2017.