Cztery projekty Grupy ATERIMA w Raporcie o odpowiedzialnym biznesie

aktualności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiło dziś nową edycję Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w kraju przegląd społecznie odpowiedzialnych działań biznesu. Opisane zostały w nim cztery praktyki Grupy ATERIMA. Nasze działania FOB docenia już siódmy rok z rzędu. 

Szesnasta edycja raportu prezentuje opisy dwóch typów praktyk: długoletnie oraz zrealizowane w 2017 roku. W pierwszej grupie opisano dwa nasze społecznie odpowiedzialne projekty, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli:

Bezpieczna praca za granicą (od 2011) – projekt współtworzony z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Wspólnie podejmujemy szereg działań, by zwrócić uwagę na zjawisko handlu ludźmi i popularyzujemy ideę bezpiecznej pracy za granicą. O tym, co dokładnie robimy w ramach tego projektu można przeczytać na: www.bezpieczny-wyjazd.eu. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o prawach człowieka. Jej sukces cieszy nas tym bardziej, że jest to najmniej liczny obszar pod względem wymienionych w raporcie praktyk.   

Bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych (od 2012) – kurs językowy, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na jednej z naszych stron internetowych: www.aterima-med.pl/niemiecki. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o zaangażowaniu społecznym i rozwoju społeczności lokalnej.

W sekcji poświęconej praktykom, których realizacja rozpoczęła się w minionym roku, opisane zostały kolejne dwa nasze projekty: 

Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę – wolontariat pracowniczy na rzecz seniorów z demencją realizowany przez ATERIMA MED, która zatrudnia Opiekunów osób starszych. Chcieliśmy jeszcze lepiej poznać ich pracę i spróbować sił w opiece. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie, gdzie nasi pracownicy cyklicznie wspierają w opiece jego podopiecznych. Projekt opisany został w rozdziale: praktyki z zakresu pracy.

Bezpłatne lekcje niemieckiego dla początkujących – kurs językowy, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych. Zauważyliśmy, że kurs online, który prowadzimy od 2011 roku jest za trudny dla kandydatów, którzy nie znają języka zupełnie. Z myślą o nich uruchomiliśmy drugi bezpłatny kurs niemieckiego online prowadzony od podstaw. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o zaangażowaniu społecznym i rozwoju społeczności lokalnej.

 

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki” można pobrać tutaj