Grupa ATERIMA w jubileuszowym Raporcie o odpowiedzialnym biznesie!

aktualności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiło dziś nową, jubileuszową edycję Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji opisane zostały działania CSR Grupy ATERIMA. Cieszymy się tym bardziej, że nasze praktyki zostały docenione przez FOB już po raz szósty!

Wśród wyróżnionych projektów, znalazły się nasze społecznie odpowiedzialne działania, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli:

  • Bezpieczna praca za granicą (od 2011) – projekt współtworzony z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Wspólnie podejmujemy szereg działań, którym przyświeca cel zwrócenia uwagi na zjawisko handlu ludźmi i popularyzacji idei bezpiecznej pracy za granicą. O tym, co dokładnie robimy w ramach tego projektu można przeczytać na: www.bezpieczny-wyjazd.eu. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o prawach człowieka. 

  • Bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego (od 2012) – kurs językowy, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na jednej z naszych stron internetowych: www.aterima-med.pl/niemiecki. Praktyka opisana została w publikacji w rozdziale o zaangażowaniu społecznym i rozwoju społeczności lokalnej.

Cieszymy się i dziękujemy za wyróżnienie dwóch naszych społecznie odpowiedzialnych praktyk – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu Grupy ATERIMA. – Bycie odpowiedzialnym to nie tymczasowy projekt, ale trwała podstawa dla działalności naszej firmy. Tym bardziej jesteśmy dumni z rozwoju naszych odpowiedzialnych działań. 

Raport, który jest najważniejszą z publikacji wydawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to przegląd aktywności firm i podsumowanie najbardziej istotnych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Pobierz Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”.