Jak „ograć” w rozmowie z rekruterem przerwę w CV? Porady rekruterek

aktualności

Przerwa w zatrudnieniu nie jest powodem, dla którego rekruter odrzuci twoją kandydaturę, ale musisz być z nim szczery. Jak opowiedzieć o swojej przerwie na rozmowie kwalifikacyjnej?

  • bądź uczciwy i powiedz, co było powodem zaistniałej sytuacji oraz jakie kroki podejmujesz czy podjąłeś, aby ją zmienić – dzięki temu zaprezentujesz się jako osoba otwarta i budząca zaufanie i aktywna, wychodząca naprzeciw przeciwnościom,
  • jeśli powodem przerwy w życiorysie była sytuacja osobista, np. wypadek, choroba nie musisz decydować się na prywatne wyznania; ważne, aby pokazać rozmówcy, że pomimo trudności jesteś zdeterminowany i otwarty na rozpoczęcie współpracy,
  • jeśli luka w CV była twoim świadomym wyborem, np. czas poświęcony na naukę, podróże, wolontariat, życie rodzinne czy praca jako freelancer opowiedz co dał Ci ten czas, czego się nauczyłeś, jakie umiejętności zdobyłeś.

Podsumowując – luki w CV nie dyskwalifikują, ale wszystko zależy od tego w jaki sposób je zaprezentujemy na rozmowie!

Autor: Joanna Bubeła – Partner HR w ATERIMA HR. Od 2015 roku kieruje i koordynuje pracą ATERIMA HR jako szef działu rekrutacji specjalistycznych. Laureatka pierwszego miejsca w konkursie Perły HR 2017 w kategorii – Recruitment Consultant of the Year. Działa w branży od ponad 9 lat, prowadząc projekty managerskie i Executive Search dla polskich oraz międzynarodowych firm. Rekrutuje ludzi na specjalistyczne i niszowe stanowiska m. in. w branży produkcyjnej, R&D, finansowo-księgowej, handlowej i marketingowej. Uczestniczy także w projektach doradczych, takich jak AC/DC czy badanie postaw i opinii.