WE WISH YOU GOOD WORK - GRUPA ATERIMA

Pamiętnik nowego pracownika – lipiec

Cześć! Nazywam się Paulina Schab i jestem świeżo zatrudnionym Specjalistą ds. HR w Grupie ATERIMA. W pierwszych dniach w nowym miejscu będę dzielić się z Wami moimi obserwacjami na temat nowej pracy i wszystkiego co z nią związane :)

17 lipca

Pierwsze dni pracy to nie lada wyzwanie i przede wszystkim ogrom nowych informacji! Mój niezawodny sposób na to urwanie głowy to… notatnik! Towarzyszy mi na każdym spotkaniu, szkoleniu czy rozmowie z przełożonym. Pierwsze dni w nowej firmie wiążą się z dużym stresem i obciążeniem dla umysłu, co nie sprzyja zapamiętywaniu. Dlatego️ bez notatnika ani rusz! ;)

24 lipca

Kolejne dni w nowej pracy to nowe wyzwania, nowi ludzie i kolejne imiona do zapamiętania! Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem w stanie zapamiętać imion gdy poznaję dużo nowych osób na raz. Moją metodą na zapamiętanie imion są skojarzenia. :) Gdy usłyszę nowe imię, próbuję skojarzyć je z czymś, co jest mi dobrze znane. Jeśli mam wolną chwilę, zapisuje imiona wraz z paroma rzeczami, których dowiedziałam się o osobie. Nie mówię, że znam już wszystkich w Grupie ATERIMA, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej! ;)

31 lipca

Nowa praca to nie tylko wdrożenie się w nowe obowiązki, ale też przyzwyczajenie się do nowego miejsca pracy. A tu miejsce nie byle jakie! Każda sala konferencyjna ma fajny klimat i dopracowany wystrój. Przyzwyczajenie do nowego miejsca ułatwiło mi szkolenie z dziewczynami z Działu Administracji. Poza formalnym szkoleniem, zadaję pytania i obserwuję zachowanie innych, żeby poznać zwyczaje  w biurze. Już wiem gdzie znajdę artykuły biurowe czy jak zrobić ulubione latte :)

Dominika Apostel Młodszy Specjalista ds. PR i CSR

< wstecz