Start wolontariatu naszych pracowników

aktualności

Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Chorych na Alzheimera ruszył wolontariat naszych pracowników w Krakowie – „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”. Pomagamy w nim seniorom cierpiącym na demencję i Alzheimera.

ATERIMA MED zatrudnia Opiekunów, którzy na co dzień opiekują się osobami starszymi, niesamodzielnymi i schorowanymi. Nam też praktyczny wymiar opieki nie jest obcy – w naszym zespole mamy osoby, które wcześniej pracowały jako pielęgniarki, opiekunowie w Niemczech i Polsce albo same zajmowały się np. swoimi rodzicami czy dziadkami. Bierzemy też udział w regularnych szkoleniach z lekarzami, psychologami i pielęgniarkami, dzięki którym staramy się jeszcze lepiej rozumieć problemy i codzienne obowiązki zatrudnionych u nas Opiekunów.

Chcielibyśmy jednak, by jeszcze więcej osób z naszego zespołu miało szansę spróbować swoich sił w opiece. Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie. W ramach wolontariatu nasi pracownicy będą pomagać w aktywizacji podopiecznych ośrodka.

Dzisiaj, z okazji święta wszystkich chorych na Alzheimera po raz pierwszy odwiedziliśmy seniorów z zaprzyjaźnionego ośrodka. Pomagaliśmy w opiece, aktywizacji, a nawet wspólnie śpiewaliśmy 🙂 W tym samym czasie Iwona Przybyło z Akademii Opiekunów przeprowadziła szkolenie dla rodzin seniorów.

Wolontariat ATERIMA MED prowadzimy pod hasłem „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”. Partnerem merytorycznym jest partner ATERIMA MED czyli Akademia Opiekunów.