Światowy Dzień Osób Chorych na Alzheimera

aktualności

21 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób Chorych na Alzheimera. Jest to też pierwsza rocznica istnienia wolontariatu ATERIMA MED „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”, w którym aktywnie uczestniczą pracownicy firmy.

Wrzesień to Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera. Hasło tegorocznych obchodów to „co 3 sekundy”. Według badań na Alzheimera i inne choroby otępienne cierpi 50 milionów ludzi na całym świecie, a właśnie co 3 sekundy pojawia się nowy przypadek zachorowania.

Wolontariat ATERIMA MED prowadzimy pod hasłem „Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę”. W ramach wolontariatu nasi pracownicy od roku pomagają w aktywizacji podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie.

Dzięki udziałowi w wolontariacie pracownicy ATERIMA MED mogą lepiej poznać charakter pracy opiekuna osób starszych, a także zrozumieć codzienne wyzwania opieki nad seniorami z otępieniem, a dzięki temu stawać się dla Opiekunów jeszcze lepszym partnerem i pracodawcą.

W ciągu roku w wolontariacie wzięło udział 30 pracowników.

Jak nasi pracownicy oceniają udział w tym projekcie? Co daje im kontakt z podopiecznymi ośrodka?

Zobaczcie, co na temat wolontariatu sądzi Asia, która na co dzień pracuje w ATERIMA MED jako Zastępca Lidera w Dziale Koordynacji i Wsparcia Opiekunów.