Warsztaty MSW i Stowarzyszenia PoMOC dla ATERIMA MED

aktualności

„Identyfikacja i interwencja w pierwszym kontakcie z ofiarą handlu ludźmi” to szkolenie przygotowane dla nas przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i zaprzyjaźnione Stowarzyszenie PoMOC. To już kolejny etap, podczas którego pracownicy ATERIMA MED zdobywają wiedzę z tego zakresu, jednak pierwsze warsztaty prowadzone także przez MSW.

Szkolenie, które odbyło się 10 lipca, jest częścią projektu „Bezpieczna praca za granicą” organizowanego przez naszą firmę i Stowarzyszenie PoMOC. Nasz partner przez kontakt z ofiarami handlu ludźmi każdego dnia pośrednio spotyka się z działaniami oszustów i werbowników. 

My z kolei czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo wszystkich, którzy nam zaufali, dlatego stale poszerzamy swoją wiedzę. Uczymy się lepiej rozpoznawać potencjalne ofiary oraz pomagać osobom, które wcześniej mogły stać się ofiarami oszustów i handlarzy. Zdobywamy także informacje, jak postępować w sytuacji zagrożenia, z którymi możemy mieć styczność w swojej codziennej pracy. 

Dzięki udziałowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w lipcowym szkoleniu zyskaliśmy jeszcze więcej informacji na temat zagrożenia handlem ludźmi, jego rodzajów i sposobów ich rozpoznania.

Więcej na temat projektu „Bezpieczna praca za granicą” przeczytać można tutaj: www.bezpieczny-wyjazd.eu