Warsztaty MSWiA oraz Stowarzyszenia PoMOC dla ATERIMA MED

aktualności

W ATERIMA MED odbywa się dziś szkolenie „Przeciwdziałanie handlowi ludźmi i pracy przymusowej” przygotowane dla nas przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz zaprzyjaźnione Stowarzyszenie PoMOC. To już kolejny etap, podczas którego pracownicy ATERIMA MED zdobywają i pogłębiają wiedzę z tego zakresu. 

Szkolenie jest częścią projektu „Bezpieczna praca za granicą” (www.bezpieczny-wyjazd.eu) prowadzonego przez naszą firmę i Stowarzyszenie PoMOC nieprzerwanie od 2011 roku. Nasz partner przez kontakt z ofiarami handlu ludźmi każdego dnia pośrednio spotyka się z działaniami oszustów i werbowników. 

My z kolei czujemy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo wszystkich, którzy nam zaufali, dlatego stale poszerzamy swoją wiedzę. Uczymy się lepiej rozpoznawać potencjalne ofiary oraz pomagać osobom, które wcześniej mogły stać się ofiarami oszustów i handlarzy. Zdobywamy także informacje, jak postępować w sytuacji zagrożenia, z którymi możemy mieć styczność w swojej codziennej pracy. 

Dzięki udziałowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w warsztatach zyskujemy jeszcze więcej informacji na temat zagrożenia handlem ludźmi, jego rodzajów i sposobów ich rozpoznania.

Na podstawie wiedzy zebranej podczas ubiegłorocznej edycji warsztatów opracowaliśmy publikację „Przeciwdziałanie handlowi ludźmi wśród pracowników delegowanych do pracy za granicą. Casebook dla pracodawców”. Materiał zawiera praktyczne wskazówki oraz scenariusze postępowania w najczęstszych sytuacjach prowadzących do wykorzystania pracowników przez oszustów. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj