Czy wpisywać w CV prace dorywcze? Porady rekruterek

aktualności

W naszym cyklu #ŁEBSKIkandydat dzielimy się z kandydatami poradami rekruterek Grupy ATERIMA, które mogą ułatwić poszukiwanie pracy i proces rekrutacji.

 Dzisiaj odpowiadamy na pytanie: CZY WPISYWAĆ W CV PRACE DORYWCZE?

A czemu nie mielibyśmy tego robić? 😉 Prace dorywcze również mogą stanowić wartość dodaną w naszym CV! Wszystko zależy w jakiej sytuacji się znajdujemy:

  • jako uczeń/student często podejmowałeś/łaś dodatkowe prace i świetnie wychodziło Ci łączenie ich z dziennymi studiami i nauką – może to świadczyć o Twojej pracowitości, dobrej organizacji, chęci nauki i poznawania nowych rzeczy,
  • jeśli prace dorywcze stanowią jedyne doświadczenie zawodowe to zdecydowanie warto je wpisać! Zwiększają szanse na zdobycie stałego zatrudnienia!
  • jeśli prac dodatkowych było sporo, wpisz tylko te, których zakres obowiązków przynajmniej częściowo pokrywa się z obowiązkami na stanowisku, o które się ubiegasz lub pozwoliły Ci zdobyć umiejętności, które będą przydatne w nowej pracy np. pracę z trudnym klientem,
  • nie ma potrzeby wspominania o pracach dorywczych w sytuacji, kiedy masz już duże doświadczenie zawodowe, a prace dodatkowe nie są spójne z kierunkiem Twojego rozwoju!

Autor: Paulina Kalita – Partner HR w ATERIMA HR. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krakowskich agencjach zatrudnienia przy rekrutacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Od ponad 5 lat wspiera naszych klientów w wyborze odpowiednich pracowników na stanowiska specjalistyczne, managerskie o różnym profilu m.in. sprzedaż i obsługa klienta, logistyka, stanowiska techniczne i produkcja, marketing, HR. Brała udział w tworzeniu oraz realizacji projektów AC.