Grupa ATERIMA na najważniejszym w EU wydarzeniu poświęconym delegowaniu pracowników

aktualności

Przedstawiciele Grupy ATERIMA w dniach 14 i 15 marca 2019 biorą aktywny udział w VI Europejskim Kongresie Mobilności Pracy. Kongres w Krakowie to największe i najważniejsze cykliczne wydarzenie w Europie poświęcone delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług. 

Najważniejszym celem EKMP jest stworzenie przestrzeni do wymiany najbardziej aktualnej wiedzy w zakresie delegowania pracowników do pracy za granicą. W debacie uczestniczą politycy (zarówno krajowi jak i na szczeblu unijnym), naukowcy, prawnicy i przedstawiciele przedsiębiorstw oferujących pracę. 

– Dzięki udziałowi w EKMP jesteśmy na bieżąco w zakresie planowanych zmian kluczowych przepisów dla delegowania do pracy za granicą. Nasi pracownicy codziennie wyjeżdżają do nowych miejsc pracy we Francji i w Niemczech, więc ta wiedza i możliwość długofalowego planowania jest dla nas bezcenna – mówi Dorota Strzelczyk z Grupy ATERIMA.

W tym roku na uczestników EKMP czekać będzie między innymi organizowana po raz pierwszy Wioska Ekspertów oraz Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Inicjatywa Mobilności Pracy, do której należy wielu pracowników Grupy ATERIMA. W roli współorganizatorów tegorocznej edycji są Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Komisja Europejska. Miastem Gospodarzem wydarzenia jest Kraków.

Program i szczegółowe informacje na temat VI EKMP dostępne są tutaj