Jak odpowiadać z głową na trudne pytania rekrutacyjne? Wideo z ekspertem

aktualności

Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić? Ile chciałbyś zarabiać? Dlaczego zostałeś zwolniony z pracy? O tym, jak wybrnąć między innymi z tych pytań rekrutacyjnych, rozmawialiśmy podczas transmisji live na profilu Grupy ATERIMA na Facebooku. Kandydatom radziła nasza Ekspert HR – dr Anna Dolot.

Proces zmiany pracy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Z jednej strony chcemy wybrać dobrego pracodawcę, a z drugiej pokazać siebie w jak najlepszym świetle. Dlatego przed rozmową kwalifikacyjną warto dobrze się przygotować. Pierwszy krok to zastanowienie się nad odpowiedziami na popularne, ale równocześnie niełatwe pytania rekrutacyjne. Pomocne będzie obejrzenie naszej transmisji na Facebooku, z której dowiecie się między innymi, jak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcesz zmienić pracę: 

Oczywiście najlepiej jest odpowiedzieć szczerze – mówi dr Anna Dolot. – Proszę pamiętać, że doświadczony rekruter wyłapie fałsz w wypowiedzi. Najczęściej pojawia się odpowiedź, że kandydat chce się rozwijać. Jest dyplomatyczna i zdroworozsądkowa pod warunkiem, że z CV wynika, że w obecnym miejscu pracujemy minimum rok. Jeśli kandydat pracuje w firmie przez kilka miesięcy i uważa, że nie ma już tam możliwości rozwoju – to sygnał ostrzegawczy dla rekrutera. Wyjątkiem są prace sezonowe, dorywcze, np. w trakcie wakacji.

Więcej praktycznych porad usłyszeć można w nagraniu z transmisji na Facebooku. Masz pytanie do Eksperta? Zadaj je w komentarzu – na pewno odpowiemy. 

Dr Anna Dolot od 13 lat zajmuje się tematyką HR. Jest autorką artykułów i badań publikowanych w prasie specjalistycznej i naukowej. Bierze czynny udział w konferencjach biznesowych i naukowych. Pasjonatka, trener i konsultant z obszaru rekrutacji, selekcji, motywowania, oceny i rozwoju pracowników. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas prowadzonych warsztatów, szkoleń i doradztwa. Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Krakowskiej Szkoły Biznesu m.in. z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i MBA.

 

Szukasz pracy z głową? Sprawdź ogłoszenia Grupy ATERIMA.